Czy potrzebujesz 4×4

0
841

Wcześniej czy później, najpoważniejsi obozowicze zaczynają myśleć o „potrzebie” posiadania napędu na cztery koła. Oto więc moja odpowiedź: zdecydowane „może”!

Widzisz, to wszystko ma związek z twoim osobistym stylem życia na świeżym powietrzu. Wiele typów pojazdów na zewnątrz błędnie uważa, że ​​skoro camping odbywa się w „buszu”, to oczywiście potrzebują one możliwości napędu na cztery koła w terenie. Nie prawda. Cóż, niekoniecznie prawda.

Zmieszany? Wróćmy o krok lub dwa.

Po pierwsze, istnieje kilka istotnych pytań, na które tylko Ty możesz odpowiedzieć. Na przykład: Czy ty i twoja rodzina będziecie biwakować samotnie w dość odległych miejscach? Jeśli tak, to jak często?

Ale nie spiesz się; odpowiedzi muszą być szczere. Chodzi o to, że wszyscy zaczynamy wierzyć, że często wyruszamy na wyprawy o owłosionych piersiach. Rzeczywistość jest jednak spowodowana względami rodzinnymi lub ekonomicznymi – lub faktycznym brakiem doświadczenia – rzeczy rzadko okazują się takie. To jest główny powód, dla którego widzisz te wszystkie późne modele 4WD na parkingach używanych samochodów. W końcu nie ma większego sensu wiązanie 15 000 dolarów więcej niż równowartość 2WD kosztowałoby, ale później okazało się, że po prostu nie potrzebujesz pojazdu z przyczepnością na wszystkie koła.

Z drugiej strony, jeśli wolisz uciec od turystów i wakacyjnych hord lub wolisz biwakować z rodziną we wspaniałej izolacji, to dla Ciebie niezbędny może być napęd na 4 koła.

Odpowiedź można znaleźć tylko w uczciwej ocenie twojej historii biwakowania, wzlotów i upadków w całej tej historii oraz kierunku, w którym ty i twoja rodzina naprawdę chcielibyście iść na świeżym powietrzu.

Pamiętaj, że 4X4 z pewnością znacznie poszerzy Twoje horyzonty. Czy to samodzielnie, czy z inną rodziną lub dwoma, dodatkowe obszary dzikiej przyrody, które stają się dostępne, znacznie ułatwiają uzasadnienie dodatkowych inwestycji. Dzięki wyższemu prześwitowi, znacznemu zwiększeniu przyczepności na trudnych trasach dojazdowych (szczególnie po deszczu lub śniegu) oraz ulepszonym możliwościom przenoszenia ładunku i holowania, przeciętny 4WD nie zostanie pokonany na poważnych – lub lekko ryzykownych – kempingach.

To nie wszystko. Obecnie 4X4 nie musi być Twoim „drugim samochodem”, ponieważ poziom komfortu w większości modeli jest teraz na równi z konwencjonalnym – nawet luksusowym! – rodzinne kombi. Niezawodność, wytrzymałość i wartość odsprzedaży 4WD również pomagają zapewnić, że każda premia kosztów stanie się czysto akademicka.

Ale powiedziawszy to wszystko, nie powinniśmy zapominać o tym, że w całym kraju istnieją tysiące wspaniałych kempingów, w tym parki narodowe i stanowe, rezerwaty i kempingi komercyjne. Zdecydowana większość z nich jest łatwo dostępna, co jest jeszcze większym powodem, aby być absolutnie pewnym, że uzyskasz rozsądny zwrot z inwestycji za wyższą wartość dolara.

Z całą pewnością tak było w przypadku mojej rodziny i mnie. Może.